Lions Club Duszniki-Zdrój
We serve

Kudowa Zdrój, dnia 3 lutego 2015 roku

 

Badania przesiewowe wzroku dzieci

W listopadzie i w grudniu 2014 roku zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Stowarzyszenie Lions Club-Duszniki Zdrój bezpłatne, przesiewowe badanie wzroku dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola „Co słonko widziało” w Kudowie Zdroju i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lewinie Kłodzkim

W sumie badaniami objętych zostało ok. 100 dzieci w wieku 2,5 do 6 roku życia. Projekt bardzo pozytywnie został przyjęty zarówno przez samych rodziców jak i dzieci. Znacząca większość dzieci po raz pierwszy w życiu uczestniczyła w badaniach wzroku. Projekt dał możliwość wyłonienia dzieci z wadami wzroku na bardzo wczesnym etapie ich życia. Rodzicom 10 dzieci zasugerowano pilną konsultację z okulistą. Dwoje z nich nosi od stycznia okulary. Wyniki badań jak i sam projekt uświadomił wszystkim rodzicom jak wielkie znaczenie ma dbałość o wzrok dziecka w jak najwcześniejszym okresie życia dziecka.

Warto podkreślić, że badanie zostało przeprowadzone w bardzo miłej atmosferze, sprawnie i profesjonalnie. Pan Tomasz .., przed badaniami zapoznał dzieci ze sprzętem, wyjaśniał na czym będzie polegała współpraca dzieci z badającym. Dzieci przy udziale swoich wychowawców chętnie i z zaciekawieniem brały udział w przedsięwzięciu.

W imieniu społeczności obydwu placówek objętych przesiewowymi badaniami wzroku składam Państwu – Panu Prezesowi Wacławowi Bróż oraz wszystkim Członkom Stowarzyszenia Lions Club-Duszniki Zdrój serdeczne podziękowania za włączenie naszych wychowanków do przedsięwzięcia oraz za Wasze starania, wsparcie i poświęcenie dla społeczności lokalnych oraz że Chcecie mieć Państwo wpływ na otaczającą Was rzeczywistość.

Z należnym szacunkiem Iwona Budnik

 

Logowanie dostępne dla członków Lions Clubu Duszniki-Zdrój